AtlanterhavsKRYSS!
5. desember 2012 § 10 kommentarer
Mindelo, Kapp Verde
Nå er snippsekken pakken, dieseltankene fulle, jolla på dekk, frukt i nettet og spinnakeren klar – i morgen tidlig stikker vi ut i Atlanteren på ordentlig! Endelig har vinden løyet fra opp mot 40 knop og til 15-20 knop, og bølgehøyden har avtatt, så det er ikke få båter som går fra kai i Mindelo i morgen.
Vi regner med rundt 16 dager over, det vil si at vi akkurat skal rekke julefeiring med Eriks familie, Ellen og Jon (2 år), som venter på Martinique. Vi er selvfølgelig allerede i full gang med juleforberedelsene, og både adventskalender og adventsstake er på plass i Felice. Og i går hadde vi Mikkel, Billie og Birk på bommen iført nisseluer for foto session til julekort.
Litt rart det å ha satt en avreisedato, og så ombestemme seg en halv time før tenkt avreise – som vi gjorde på søndag… Men det var riktig avgjørelse (det har blåst MYE her de siste dagene…), og nå er vi mye mer komfortable med avreise i morgen. Blir spennende og fett med skikkelig havseilas – vi gleder oss (og er forberedt på et par tøffe første dager før alle har vent seg til sjøgang og livet på havet…)!
Yeah – Carribean neste!
Kids in the mast – merry x-mas!
Vi tenker masse på dere som er på bøljan blå. Håper alt går som smurt der ute.
Lykke til og ha et fantastisk seilas over det store havet! Tusen takk for verdens beste blogg, gleder meg til hvert nye innlegg. Diger klem fra gjengen i Luxembourg
God tur! Spennende å følge med på reisen deres. Kos dere masse! Klem fra Linda og Hans som snart snør inne i Kragerø 😉
Ønsker dere alle elskede store og små en God adventsseilas.
Vi drar en førjulstur til Oldemor med kuene (der er det nå -28 grader.)
Klem bestemor,bestefar Smillaog musefanger Orea.
Ship o hoy:) Goooooooooooood tur!
Det er så gøy å lese alle oppdateringene ders. Dere er så fine og morsomme og det er så gøy å lese alle oppdateringene deres. Synd jeg ikke fikk sett deg Maria når du var hjemme, men det er så hektisk og jeg skjønte dere hadde det rimelig hektisk selv.
Gleder meg til neste oppdtaering.
God klem fra Mia:)
Kjempespennende, god tur!
Willy
Den 5. des. 2012 kl. 23:29 skrev S/Y Felice:
> >
YOHOIIIII!!!! HA DET OG LYKKE PÅ REISA TIL STORE OG SMÅ, PÅ ATLANTERHAVETS DUVENDE BLÅ. KLØ HVALHAIEN BAK ØRET FRA MEG!!! LISE PÅ LAND
God tur!! Håper vi sees på Martinique om få uker! 🙂 Mange klemmer fra Camilla og Marius.
En kjemperfin tur ønskes til alle nisser ! Og God Jul !
Hilsen Minda, Ella, Ragna og Per.
Lykke, lykke til og god tur over til andre siden! Varme klemmer og førjulshilsen fra Tiril, Christopher og Sofia 🙂